Witamy na stronach Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.


Współpracujemy ze szkołami:

   


Sekcja Plastyczna

Opiekun mgr Joanna Drupka

Sekcja plastyczna skupia wokół siebie młodzież, która chce rozwijać swoje zdolności manualne i zmysł artystyczny. Celem sekcji jest kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez mobilizowanie młodzieży do twórczej działalności. Zajęcia plastyczne pozwalają wyzwalać twórcze umiejętności oraz rozwijają wyobraźnię. Przez własną aktywność młodzież uczy się odwagi w wyrażaniu siebie wychodząc często cienia własnej niepewności. Młodzież ma  możliwość zaprezentowania własnych prac.

Twórczość plastyczną młodzież podejmuje w internacie podczas spotkań większej grupy z udziałem wychowawcy lub indywidualnie. Prace w zależności od zainteresowań młodzieży są bardzo różnorodne: ołówek, farby plakatowe, kredki pastelowe, masa solna, origami, technika kolażu, decoupagu, itd.
Sekcja skupia się również na cyklicznej pracy w internacie np. tworzenie ozdób świątecznych itp. Do obowiązków sekcji plastycznej należy dbanie o wystrój internatu. Na ścianach widnieją nasze prace. Wykorzystując zdolności plastyczne zachęcamy młodzież do dekorowania internatu ( sal sypialnych) przy każdej okazji poczynając od serduszek na Walentynki, przez ozdoby choinkowe podczas Świąt Bożego Narodzenia, do wiosennych kwiatków które „kwitną” na naszych ścianach, firankach i gablotach gdy przychodzi wiosna.