Witamy na stronach Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.


Współpracujemy ze szkołami:

   


Sekcja Biblioteczna

Opiekun mgr Katarzyna Chudzik

 

Młodzież internatu uczęszcza na zajęcia biblioteczne, podczas, których wychowankowie uczą się samodzielnie wypożyczać i zwracać materiały biblioteczne za pośrednictwem selfchecka oraz wrzutni zew.24 h. 

Zapoznają się z profilem zbiorów bibliotecznych, który tworzą nie tylko książki, ale także filmy, audiobooki, e-booki. Biblioteka udostępnia naszej młodzieży nie tylko swoje zbiory, ale także prowadzi działalność kulturalno- edukacyjną poprzez organizowanie konkursów, wystaw, prelekcji, w których chętnie uczestniczy młodzież naszego internatu.


25 IX 2017 ,, Szczęśliwe Krzyżówki o Józefie Piłsudskim”

Wychowankowie internatu ( grupa chłopców i dziewcząt) w wieku licealnym- uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych, V LO, Zespół Szkół Mechanicznych wzięli udział w Konkursie zorganizowanym przez Wypożyczalnię i Bibliotekę Główną w Rzeszowie” Szczęśliwe Krzyżówki o Józefie Piłsudskim” w 150 rocznicę urodzin. Młodzież musiała prawidłowo rozwiązać krzyżówkę zawierającą określenia związane z J. Piłsudskim. Poprawne wypełnienie wszystkich rubryk pozwalało odczytać hasło końcowo. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci talonów do zrealizowania w salonach Empik-u o wartości 20zł, natomiast zwycięzcy dodatkowo słodycze.

Opiekunowie: K. Chudzik, M. Rusin


26.10.2016

W dn. 26. X. 16 młodzież  internatu wzięła udział w konkursie zorganizowanym przez Wypożyczalnię Główną Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki w Rzeszowie. Konkurs  miał  charakter otwarty i skierowany był  do młodzieży szkolnej. ,, Wielki test wiedzy      o Henryku Sienkiewiczu’’- uczestnicy musieli prawidłowo odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących życia i twórczości Henryka Sienkiewicza oraz jego dzieł. Wychowankowie otrzymali 10 nagród w postaci kart prezentowych o wartości  20,00zł do zrealizowania w salonach Empik-u.