Witamy na stronach Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.


Współpracujemy ze szkołami:

   


Imprezy

W naszym Internacie systematycznie są organizowane  imprezy o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, sportowym oraz społecznym. Młodzież (w szczególności nowoprzyjęta) chętnie uczestniczy w organizowanych przez naszą kadrę zajęciach integracyjnych, zajęciach kulinarnych, sportowych, wyjściach do kina, teatru, czy wycieczkach do interesujących miejsc.

Nasza placówka regularnie uczestniczy w organizowanych przez Internat ZSKU przy ul. Sucharskiego 4a w Rzeszowie corocznych Mistrzostwach Internatów w piłce halowej. Nieskromnie należy dodać, że systematycznie zajmujemy najwyższe miejsca - a  zawodnicy naszej drużyny to młodzież Sekcji Sportowej.

Cyklicznie bierzemy udział w turniejach: między innymi tenisa stołowego i innych.

Dużą rolę odgrywa również Samorząd Internatu, który aktywnie współuczestniczy w organizacji imprez i jest znaczącym głosem mieszkającej w naszym internacie młodzieży. Należałoby również wspomnieć o corocznym udziale w organizacji mikołajek dla Pogotowia Opiekuńczego w Rzeszowie oraz zbiórce pieniędzy na ten cel przez wydelegowane przez Samorząd osoby.


Archiwum Imprezy: 2016/2017  2017/2018  2018/2019

25.06.2020

Podziękowanie dla Medyka

Stoją na pierwszej linii frontu w walce z nieznanym wrogiem, który codziennie wydaje się silniejszy.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy i farmaceuci toczą bitwę z Koronawirusem o nasze zdrowie i życie.

Wielu z nich zapłaciło już za swoją pracę słoną cenę - sami zachorowali. 

To, z czym mierzą się na co dzień pielęgniarki, lekarze, ratownicy, farmaceuci, a także pozostały personel wspomagający, jest dla większości z nas nie do wyobrażenia. 

Dlatego składamy podziękowania za ciężką pracę. 

Wychowankowie Internatu Grupa VII. 

Do podziękowań dołączają się:

Kierownictwo, Wychowawcy oraz Administracja Internatu. Dziękujemy. 

Opiekun akcji: G. Kuźniar


12.05.2020 

Dzień Kobiet

W dniu 04.03.2020 w naszym internacie odbyło się uroczyste świętowanie Dnia Kobiet. 

W ramach działalności sekcji kulturalno-oświatowej chłopcy przygotowali występ artystyczny dla naszych dziewcząt oraz słodkie upominki. 

Występ kabaretowo-muzyczny przygotowali: 

Prowadzący: Dawid Doroz 

Występ poety w autorskim wierszu: Kacper Sudoł 

“Analiza naukowa kobiety”: Michał Indycki 

Opracowanie muzyczne: Paweł Furman 

Wieczór minął w atmosferze zabawy i humoru zakończony słodkim akcentem. 

Opiekun sekcji Alicja Grzebyk


26.02.2020

Gazetka Internetowa Internatu „Elektronik News”.

Po krótkiej przerwie w miesiącu marcu br. ukaże się na stronie Internetowej Internatu - „Gazetka Elektronik News”- będzie to pierwszy numer w tym roku szkolnym. 

Gazetka będzie ukazywała się co kwartał. 

Pierwszy numer będzie obejmował wydarzenia, aktualności, informacje na temat życia codziennego naszej Placówki, a także ogłoszenia, problemy młodzieży i zainteresowania. 

Pierwszy numer powstał w wyniku zaangażowania wychowanków Grupy VII – Sekcji Informatycznej – uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych. 

Zespół Redakcyjny gazetki to: 

1. Futyma Maciej (p.216) - Redaktor Naczelny - odpowiada za całość czasopisma, kieruje pracą zespołu dziennikarzy 

2. Bajek Łukasz (p.216) - Zastępca Redaktora - odpowiedzialny za stronę techniczną procesu wydawniczego, kontroluje dział graficzny, nadzoruje prace DTP (desktop publishing, przygotowywanie publikacji za pomocą komputera). 

3. Florczak Mikołaj, Futyma Maciej, Panek Wiktor , Soszyński Mateusz, Malewski Aleksy, Tworko Łukasz, Romanik Daniel, Lenkiewicz Karol, Pac Andźelika, Pełzak Wiktoria - dziennikarze.

Dla wychowanków biorących udział w projekcie jest to możliwość rozwijania ciekawości poznawczej, kreatywności, umiejętności podejmowania inicjatywy czy pracy zespołowej. Dzięki aktywności dziennikarskiej uczniowie będą mogli aktywnie zaangażować się w życie społeczności internackiej, lokalnej i podjąć wyzwanie zmieniania jej na lepsze. Prowadzenie gazetki jest świetną metodą na rozwijanie uczniowskich pasji, ale też na kształtowanie w młodych ludziach postaw prospołecznych – do tego twierdzenia nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. Poprzez wykorzystanie technologii komputerowej ( pisanie tekstu, formatowanie, opracowanie graficzne, poszukiwanie informacji na stronach internetowych) młodzież doskonali umiejętności racjonalnego wykorzystania komputera i sieci Internet. Radość z działania i zadowolenie z osiągnięcia celów (kolejne gotowe numery gazetki) dają młodzieży poczucie własnej wartości i możliwości twórczych. 

Dziękuję serdecznie za zaangażowanie i wkład pracy w celu sfinalizowania numeru Gazetki, jednocześnie życzę powodzenia w doborze tematów do następnych numerów. 

Proszę także wszystkich mieszkańców Internatu w imieniu Redakcji o sugestie dotyczące tematów zamieszczanych w numerach. 

Opiekun.: Kuźniar Grażyna


24.02.2020 

GROSZ DO GROSZA

W roku szkolnym 2019/2020 ruszamy z kolejną edycją internackiej akcji „Grosz do grosza”.

Nasze motto: Mała pomoc = wielka radość 😊

Nasz dorobek: 1387,77 zł wpłaconych na konto Hospicjum 

11.04.2018 r. 200,00 zł 

13.06.2018 r. 273,19 zł 

11.01.2019 r. 283,58 zł 

14.06.2019 r. 221,00 zł 

13.12.2019 r. 410,00 zł 

Dziękujemy za zaangażowanie. Działamy dalej😊, gdyż wspólnie możemy więcej! 

Organizatorami akcji są wychowawcy: Cecylia Brud i Joanna Drupka


13.02.2020

WALENTYNKOWE ZAWODY W KRĘCENIU HULA-HOP 

W dniu 13 lutego br. odbyły się z okazji Walentynek zawody w kręceniu Hula-hop. Tym razem oprócz dziewcząt, w zabawie uczestniczyli również chłopcy, którzy na swoich biodrach wykręcili najlepszy wynik. Nie zabrakło sportowej rywalizacji, śmiechu i licznych nagród. Najlepsze wyniki wśród wychowanek i wychowanków: I miejsce – Łucja Ł. p.121, gr. VI – 5min.35 sek. Konrad P. p.312, gr. II – 9min.33sek. II miejsce – Ewelina B. p.109, gr. V – 3min.14sek. Mateusz Ś. p.322, gr. III – 4min.22sek. III miejsce – Klaudia P. p.108, gr. V - 31sek. Mateusz S. p.212, gr. VII - 42sek. Organizator: Cecylia Brud


12.02.2020

WALENTYNKOWA TABLICA INSPIRACJI

12 lutego po raz kolejny rozpoczęliśmy w internacie zabawę walentynkową. 

Stworzyliśmy tablicę inspiracji na tle, której można było zrobić sobie zabawne zdjęcie. 

Dzięki temu każdy kto chciał mógł zostać: „Walentynkowym aniołem, „Królewną do wzięcia”, „Diablicą ze złotym sercem” lub zakochaną królewną” i wysłać zdjęcie z życzeniami walentynkowymi swojej sympatii lub innej bliskiej osobie… 

Organizator: Joanna Drupka, Ewelina Rybarczyk


13.01.2020

MIKOŁAJ W INTERNACIE

Po raz kolejny Samorząd Internatu ZSE zorganizował wizytę Mikołaja w naszej placówce. Niezawodna i pełna pomysłów ekipa Mikołaja odwiedzała wychowanków Internatu i zapraszała do wspólnej zabawy. 

W programie nie zabrakło kalamburów, życzeń i słodyczy. 

Podczas wizyty każdy mógł zostać Mikołajem w związku z akcją „Góra grosza” przekazywaną na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. 

Opiekunowie: mgr Edyta Chorzępa i mgr Joanna Drupka


18.12.2019

SPOTKANIE WIGILIJNE W NASZEJ PLACÓWCE

„ Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy Dzień , zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich…” Tak jak mówią słowa piosenki i tak też było w naszym Internacie. 

W środę 18 grudnia 2019 roku o godz. 20.30 odbyło się przedświąteczne Spotkanie Wigilijne zorganizowane przez Samorząd Internatu dla naszych wychowanków. 

Wśród gości nie zabrakło Kierownictwa Internatu oraz wychowawców. 

W imieniu Pana Kierownika mgr Pawła Sitka życzenia złożyła z-ca Kierownika mgr Dorota Rosicka – Szubart oraz opiekun Samorządu Internatu mgr Edyta Chorzępa. 

Gościem specjalnym była pani mgr Józefa Mazur -z-ca Kierownika do roku 2019. 

Spotkanie poprowadzili przewodniczący Samorządu Internatu – Maciej Zając i z-ca przewodniczącego Aneta Kutyła. 

Wspólnie spędzony wieczór był okazją do podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń oraz wspólnego kolędowania. Nie zabrakło również czerwonego barszczu, kompotu z suszu i słodyczy. Organizacja: Samorząd Internatu opiekun: mgr Edyta Chorzępa.


18.12.2019

Mikołajki w Titum. 

W dniu 10 grudnia 2019 roku wolontariusze z Koła Wolontariatu organizowali ZABAWĘ MIKOŁAJKOWĄ dla dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży TITUM. 

Święty Mikołaj podarował dzieciom zabawki pluszowe zebrane w akcji PODARUJ PLUSZAKA, zorganizowanej w Internacie w listopadzie i grudniu oraz słodycze. 

Składam podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki zabawek dla dzieci niepełnosprawnych. W imieniu Swoim oraz Rodziców i dzieci z Titum, serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom oraz wychowawcom za pomoc w zorganizowaniu ZABAWY MIKOŁAJKOWEJ dla dzieci niepełnosprawnych. 

Opiekun Koła Wolontariatu: Dorota Rosicka-Szubart


17.12.2019

XII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W JAROSŁAWIU 

W dniu 11 grudnia br. wychowankowie naszego Internatu: Mateusz N.- p. 206, gr. IV i Paweł D. p. 303, gr. II uczestniczyli w rozgrywkach XII Turnieju Tenisa Stołowego Placówek Oświatowo-Wychowawczych i Szkół z Województwa Podkarpackiego w Jarosławiu. 

W zawodach udział wzięło 18 placówek i szkół. 

Perfekcyjnie zorganizowany turniej i bardzo wysoki poziom umiejętności uczestników na długo zapisze się w naszej pamięci. 

Opiekun: Cecylia Brud


17.12.2019

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ 

W dniu 10 grudnia br. drużyna reprezentująca nasz Internatu, w składzie: Michał C. - p.323, Stanisław D. - p.323, Oskar Ch. - p.323, Patryk A. - p. 223, Tomasz S. – p.224, Dominik F. - p.222, Kacper T. - p.218, Dawid S. - p.217, Mateusz N.- p. 206, Kacper M. – p.202 zdobyła I miejsce w Turnieju Piłki Siatkowej „Internaty 2019/20”, zorganizowanym w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. 

Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze tracąc tylko jednego seta. 

W rozgrywkach udział wzięło pięć internackich reprezentacji. 

Rozgrywki dostarczyły sporo emocji w duchu sportowej walki i dobrej zabawy, której motto brzmiało „Niech połączy nas piłka siatkowa.” 

Opiekun: Cecylia Brud


16.12.2019

JESIENNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO o tytuł „MISTRZA PIĘTRA” 

W dniu 28 listopada br. w naszym Internacie rozegrano Finał Jesiennego Turnieju Tenisa Stołowego o tytuł „Mistrza Piętra”. 

Zawody zgromadziły wielu wychowanków. 

Szkoda, że tym razem dziewczęta nie wzięły udziału w rozgrywkach. Po ponad miesięcznej rywalizacji tytuł zdobył:

Mistrza Piętra II – Mateusz N., p.206, gr.IV 

Mistrza Piętra III – Damian K.,p.318, gr.III 

Organizator: Cecylia Brud


11.12.2019

„Jestem bezpieczny w sieci” 

Sekcja Informatycznie wspólnie z Samorządem Internatu w dniu 21.XI.2019r zorganizowała zajęcia profilaktyczne – Hejt w Internecie – w czasie których zaprezentowano prezentacje multimedialne oraz filmy mające na celu: 

1. wdrażanie do bezpiecznego i kulturalnego korzystania z Internetu, portali społecznościowych 

2. pokazanie zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z Internetu 

3. prawidłowego publikowania zdjęć oraz treści na portalach społecznościowych 

4. bezpiecznego korzystania z telefonów komórkowych 

   W prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Sekcję Informatyczną - „Cyberprzemoc - skala zagrożenia” przedstawiono: 

1. narzędzia oraz formy cyberprzemocy 

2. skalę zagrożeń 

3. specyfikę cyberprzemocy 

4. działania wobec sprawcy cyberprzemocy 

W czasie spotkania zaprezentowano filmy: 

1. Kampania stop Hejt 

2. Hejt – to się w sieci nie mieści 

3. Cyberbezpieczeństwo i cyberprzestępczość 

Opiekun: G. Kuźniar, E. Chorzępa 


Konkurs - Test z Cyberprzemocy 

Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej oraz filmów edukacyjnych dot. Cyberprzemocy – młodzież przystąpiła do napisania testu składającego się z 8 pytań jednokrotnego wyboru i 2 pytań otwartych dotyczących:

1. programów zabezpieczających przed internetowymi zagrożeniami 

2. form cyberprzemocy 

3. metod reagowania na cyberprzemoc 

Przygotowanie testu: G. Kuźniar

Rozstrzygnięcie konkursu – Test z Cyberprzemocy 

W wyniku oceny testu - wyłoniono trzy równorzędne pierwsze miejsca. 

Laureatami konkursu zostali: 

1. Mikołaj Florczak - Grupa VII 

2. Aleksy Malawski - Grupa VII 

3. Mateusz Jabłoński - Grupa II 

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. 

Gratulujemy posiadanej wiedzy oraz zwycięstwa w konkursie. 

Opiekunowie: G. Kuźniar, E. Chorzępa


09.12.2019

"Z Mikołajem za pan brat".

Zaprzyjaźniona z Wypożyczalnią Główną Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej młodzież z Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie pod opieką wychowawczyni Katarzyny Chudzik tradycyjnie już wzięła udział w ciekawym konkursie z nagrodami. 

Jako że był to czas mikołajkowy tytuł konkursu brzmiał „Z Mikołajem za pan brat”. 

Uczniowie rozwiązywali rebusy i krzyżówki tematyczne z hasłami. 

Jak zwykle w tutejszej bibliotece nie obyło się bez słodkiego poczęstunku i nagród w postaci obfitych paczek z owocami i słodyczami. Impreza, którą prowadził Włodzimierz Ratyński odbyła się 9 grudnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 19. 

Krzyżówki i rebusy opracowała Magdalena Żyła, plakat informacyjny zaprojektowała Małgorzata Kubicz. 

Wszyscy uczestnicy konkursu nie wyłączając prowadzącego i opiekunki przystrojeni byli w mikołajowe czapki ze świecącymi gwiazdkami i choinkami, które mogli po imprezie zabrać ze sobą.

Opiekun: Katarzyna Chudzik


04.12.2019

Sekcja kulturalno-oświatowa przy współpracy z Internatem ZSP zorganizowała na przełomie października i listopada konkurs fotograficzny: „Kolory jesieni”. 

W projekt zaangażowali się nasi wychowankowie jak i wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Plastycznych. 

Młodzież nadesłała wiele ciekawych prac, które zostały ocenione przez jury w skład którego weszły: pani Anna Korzec – wychowawca Internatu ZSP oraz z naszego internatu pani Ewelina Błońska-Rybarczyk – wychowawca gr II i pani Alicja Grzebyk – wychowawca gr. VI. 

Spośród 57 nadesłanych prac wyłoniono 11, które nagrodzono. 

Laureaci konkursu: 

I miejsce Jan Szczyrek – wychowanek Internatu ZSE 

II miejsce Aneta Kutyła – Wychowanka Internatu ZSE 

III miejsce Kinga Baran – wychowanka Internatu ZSP 

Wyróżnienia

Aleksandra Uchacz, Weronika Mazurek – wychowanki Internatu ZSP  

       

Alicja Harpula, Aleksandra Bielec i Sylwia Rzucidło – wychowanki Internatu ZSE.

   

Laureatom serdecznie gratulujemy.

Podziękowania dla sponsorów: Kina HELIOS oraz organizatorów konkursu. 

Dziękujemy wszystkim wychowankom za zaangażowanie. 

Organizatorzy konkursu: Anna Korzec, Alicja Grzebyk

Wręczenie nagród odbyło się 21 listopada w naszym internacie. 

Wykonano pamiątkowe zdjęcia, przygotowano wystawę nagrodzonych prac.


20.11.2019

Wizyta w Internacie Liceum Plastycznego w Rzeszowie.

W dniu 24.10.2019 w ramach współpracy z Internatem Liceum Plastycznego młodzież z naszego internatu uczestniczyła w spotkaniu z wychowankami z Internatu Liceum Plastycznego. 

Podczas spotkania wychowankowie zwiedzili internat, szkołę oraz pracownie malarskie. 

Zwiedzili również wystawę obrazów Pana Andrzeja Korca w Galerii Miejskiej w Liceum Plastycznym.

Organizatorzy- Dorota Rosicka Szubart , Chorzępa Edyta


13.11.2019

Niepodległa do Hymnu…

11 listopada 2019 roku, w 101. rocznicę odzyskania niepodległości prze Polskę, w całym kraju i w wielu miejscach na świecie zabrzmiał „ Mazurek Dąbrowskiego”. 

Także wychowankowie naszego internatu dołączyli do akcji „Niepodległa do Hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży i 7 listopada wspólnie odśpiewali 4 – zwrotkowy hymn narodowy. 

Przedstawiciele Samorządu Internatu przygotowali biało – czerwone kotyliony, które otrzymali uczestnicy spotkania oraz pracownicy naszej placówki. Ponadto każdy uczestnik miał możliwość złożenia życzeń i wpisania ich do pamiątkowej księgi.


06.11.2019

Wieczór poezji i muzyki.

Wychowankowie Internatu ZSE w Rzeszowie wzięli udział w ,,Wieczorze poezji i muzyki’’ w Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie w dn.23.10.2019. Spotkanie ze śpiewającym poetą, podkarpackim bardem ulicznym, kompozytorem, autorem tekstów poezji śpiewanej, byłym koszykarzem i radiowcem pracującym jako inżynier metalurg w swoim wyuczonym zawodzie. 

Podczas wieczoru autorskiego można było usłyszeć nostalgiczne ballady, poezję śpiewaną, a także utwory bluesowe. 

Wychowankowie miło spędzili czas we wspaniałej nastrojowej atmosferze, gdzie muzyka przeplatała się z ciekawymi wspomnieniami artysty oraz czytanymi przez poetę wierszami.


04.11.2019

Akcja "Grosz do grosza".

W roku szkolnym 2019/2020 ruszamy z kolejną edycją internackiej akcji „Grosz do grosza” 

Nasze motto: Mała pomoc = wielka radość 😊 

Nasz cel: Nasz dorobek: 977,77 zł wpłaconych na konto Hospicjum 

11.04.2018 r. 200,00 zł 

13.06.2018 r. 273,19 zł 

11.01.2019 r. 283,58 zł 

14.06.2019 r. 221,00 zł 

Dziękujemy za zaangażowanie. 

Działamy dalej😊, gdyż wspólnie możemy więcej! 

Organizatorami akcji są wychowawcy: Cecylia Brud i Joanna Drupka


28.10.2019 

Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce.

W dniu 28.10.2019 r. odbyła się wycieczka wychowanków Internatu ZSE do pełnej unikalnego piękna Kopalni Soli w Wieliczce, która nieprzerwanie czynna jest od średniowiecza. 

Zabytkowa kopalnia soli ukazuje solne cuda wykute w trudzie wielowiekowej pracy górników. W podziemnych wnętrzach kopalni czekały na nas kilometry chodników i pochylni, zjawiskowe komory, solne jeziora oraz doskonałe rzeźby. Unoszący się w powietrzu zapach soli, leczniczy mikroklimat, imponujące komory, drewniane konstrukcje i perfekcja w najmniejszych detalach to uroki Trasy turystycznej, które każdego roku przyciągają i zachwycają ponad milion turystów rocznie z całego świata. 

Trasa turystyczna obejmuje blisko 800 schodów i ponad 2 km krętych korytarzy. Zwiedzanie trwa około 2 godziny co stanowi zaledwie 1% całości podziemnego świata. Na trasie nie zabrakło także elementów współczesnej techniki, które mają za zadanie edukować spragnionych wiedzy o kopalni.

Opiekunowie: mgr Krzysztof Holdenmajer, mgr Cecylia Brud, mgr Joanna Drupka


18-20.10.2019

Warsztaty fotografii

Być najlepszym w swojej dziedzinie - to marzenie niejednego młodego człowieka. 

Do sukcesów prowadzi jednak długa droga, wymagająca ćwiczeń, solidnej wiedzy, a przede wszystkim świetnego przewodnika, który podpowie i nauczy. 

Dzięki kolejnej edycji „Fotomanii”, czyli 24-godzinnego maratonu fotograficznego w Zespole Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, młodzież zainteresowana fotografią mogła podczas minionego weekendu poszerzyć swoja wiedzę o sztuce pięknej fotografii. 

Podczas warsztatów uczestnicy mogli doskonalić się między innymi w fotografii ślubnej, portretowej, studyjnej, streetowej. Ponadto poruszane były także zagadnienia związane z obróbką zdjęć, przygotowaniem fotoksiążki oraz animacji. Spotkania z profesjonalistami, specjalistami, autorami przepięknych zdjęć to najlepsza forma poszerzania własnych zainteresowań o czym mogli się przekonać liczni uczestnicy zajęć. 

Warsztaty zostały objęte honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego pana Tadeusza Chrzana, Burmistrza Miasta Jarosławia pana Waldemara Palucha oraz we współpracy z Jarosławskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki. 

24-godzinny maraton fotograficzny w tym roku miały również formułę konkursową, w której udział brały zdjęcia wykonane podczas Fotomanii. 

Ze zmagań wszystkich uczestników jury wyłoniło na pierwszym miejscu naszą wychowankę - Zuzannę Stawarz, uczennicę Zespołu Szkół Energetyczynch w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

A oto zdjęcia, dzięki którym Zuzanna stanęła na podium:


18.10.2019

Noc odkrywców

W dniu 18.10.2019 zorganizowano dla zainteresowanej młodzieży wyjście na Politechnikę Rzeszowską na „Noc odkrywców” – V nocne spotkania z nauką. 

Wychowankowie mieli możliwość obejrzenia laboratoriów Politechniki, zaprezentowano łazik marsjański oraz bolid. Dużym zainteresowaniem cieszył się wykład „Historia światła” prowadzony przez Wiktora Niedzickiego, Małgorzatę Wilczak i Pawła Pasterza. 

Poza tym można było uczestniczyć w pokazach fizycznych, warsztatach oraz pokazach chemicznych.


16.10.2019

Wspólne grillowanie

W dniu 16.10. 2019 w ramach integracji grupa IV w raz z wychowawcą Panem Krzysztofem Holdenmajerem zorganizowała wspólne grillowanie na Lisiej Górze w Rzeszowie. Jak grillowanie to dobra zabawa no i oczywiście pyszne specjały czyli kiełbaski. 

Opiekun: mgr Krzysztof Holdenmajer


05.10.2019

Spotkanie z funkcjonariuszem policji.

W dniu 3.X.2019r - aspirant Tomasz Surowiak z KM Policji – Wydział Prewencji – spotkał się z młodzieżą mieszkającą w Internacie w ramach corocznych Zajęć Profilaktycznych. 

Zajęcia organizowane są corocznie dla uczniów klas pierwszych z grup wychowawczych I-VII. (uczniowie nieletni). 

Młodzież została zapoznana z regulacjami prawnymi wynikającymi z: 

- Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich z 26 października 1982r. 

a) zapobieganiu i zwalczaniu demoralizacji – w stosunku do osób, które nie ukończyły lat 18 

b) postępowaniu w sprawach o czyny karalne – w stosunku do osób, które dopuściły się takiego czynu po ukończeniu lat 13, ale nie ukończyły lat 17 

c) wykonywaniu środków wychowawczych lub poprawczych – w stosunku do osób, względem których środki te zostały orzeczone, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez te osoby lat 21. - Ustawy Kodeks Cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r. 

- Ustawy Kodeks Karny z dnia 6 czerwca 1997 r.- kradzieży mienia na terenie Internatu, konsekwencje prawne wynikających za znieważenie funkcjonariusza publicznego (przestępstwo z art. 226 KK, ścigane z urzędu) jakim jest nauczyciel - wychowawca w Internacie przez ucznia, wychowanka Internatu. 

- Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 26 października 1982 r. - przebywania na terenie Internatu pod wpływem alkoholu 

- Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z 29 lipca 2005 r.- przebywania na terenie Internatu pod wpływem lub środków odurzających (narkotyki, dopalacze) 

- Bezpieczny Internet, Cyberprzemoc - odpowiedzialność prawna nieletnich związana z przestępstwami popełnionymi w sieci 

- Stalking - uporczywe i powtarzające się nękanie i napastowanie konkretnej osoby za pomocą nowych technologii, 

a) podszywanie się pod inną osobę, 

b) wykorzystywanie jej wizerunku lub jej danych osobowych w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej, (art.190a KK § 1) 

c) sposoby obrony przed nim oraz pomoc. 

Spotkanie to skierowane było do uczniów Szkoły Podstawowej, Liceum oraz Technikum - zamieszkujących w Internacie w celu zminimalizowania takich zachowań na terenie Placówki. 

Celem spotkania było także uświadomienie młodym ludziom, jakie mogą ich spotkać konsekwencje, gdy zdecydują się łamać prawo i regulaminy wewnętrzne - które mogą zaważyć na dalszym życiu młodego człowieka. Bezpieczny Internet, Cyberprzemoc - odpowiedzialność prawna nieletnich związana z przestępstwami popełnionymi w sieci 

Ważnym tematem były również zmiany w przepisach ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, które to przepisy zaliczają tzw. e-Papierosy do wyrobów tytoniowych 

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Młodzież miała mnóstwo pytań, na które otrzymała wyczerpujące odpowiedzi. 

Organizator: mgr Grażyna Kuźniar


04.10.2019

Mieszkańcy Internatu wybierają… 

W dniu 03 października 2019 odbyły się wybory do Samorządu Internatu. 

Wszyscy wychowankowie mogli zagłosować i oddać swój głos na wybranego przez siebie kandydata. W wyborach udział wzięło ok.75% mieszkańców naszej placówki. Po przeliczeniu głosów wybrano ścisły Zarząd Samorządu Internatu. 

Gościem spotkania była pani Dorota Rosicka-Szubart, z-ca Kierownika Internatu. 

Pani Kierownik osobiście pogratulowała wygranym i życzyła powodzenia w pracy Samorządu. Młodzież miała okazję porozmawiać na bieżące tematy związane z życiem codziennym w naszej placówce. 

Wyniki wyborów Samorządu Internatu na rok szkolny 2019/2020 

przewodniczący – Maciej Zając 

z-ca przewodniczącego – Aneta Kutyła 

sekretarz – Alan Jarema 

skarbnik – Dawid Kurzępa 

członkowie : Karol Wrona, Sandra Ćwikła, Maciej Futyma, Dawid Lis.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów.


02.10.2019

Wyjście na mecz Developresu - siatkówka kobiet

W dniu 2.X.2019 wychowankowie Gr IV uczestniczyli w meczu sparingowym KD Developres Rzeszów-Radomka Radom. Doping z naszej strony był gorący i dzięki temu nasza rzeszowska drużyna wygrała 3:1!!! 

Opiekun: mgr Krzysztof Holdenmajer


25.09.2019

Rozpoczynamy nowy rok szkolny… 

W dniu 24 września 2019 r. odbyło się pierwsze spotkanie Samorządu Internatu, w którym udział wzięli przewodniczący grup, sekcji i kół zainteresowań działających w naszej placówce. 

Tematem spotkania było m.in. zapoznanie z planami pracy na rok szkolny 2019/2020 oraz przedstawienie kandydatów do wyborów Zarządu Samorządu Internatu. W sprawach różnych poruszono temat zasad przestrzegania Regulaminu Internatu i zasad kultury osobistej. Zapowiada się rok szkolny pełen pracy i dobrej zabawy… 

Opiekun Samorządu Internatu: mgr Edyta Chorzępa


02.09.2019

Kwaterowanie młodzieży

1 września 2019 roku rozpoczęliśmy w naszym internacie Nowy Rok Szkolny. 

Serdecznie witamy wszystkich wychowanków, a w szczególności uczniów klas pierwszych. Wszystkim wychowankom życzymy w roku szkolnym 2019\20 jak najlepszych wyników w nauce, aby osiągnięte umiejętności życiowe były dla Was drogowskazem i solidnym fundamentem do budowania Waszej przyszłości, aby droga zdobywania wiedzy była pełna ciekawości, fascynacji a także inspiracji. 

Wychowawcom życzymy mnóstwo pozytywnej energii, cierpliwości, wytrwałości w dążeniu do wytyczonych sobie celów oraz zadowolenia z wykonywanej pracy. 

Kształtowanie ludzkich umysłów i serc to nie lada wyzwanie, dlatego wszystkim wychowawcom życzymy wielu sukcesów, pomyślności, odwagi, by zmierzyć się z przeciwnościami, cierpliwości i wiary w młodych ludzi i drzemiący w nich potencjał. 

Życzenia spokojnego roku szkolnego przekazujemy również Rodzicom, aby doświadczali dużo miłości i radości ze strony swych dzieci, za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie.. Wszystkim mieszkańcom naszego internatu życzymy wzajemnej życzliwości, samych dobrych ocen, a także wytrwałości w rozwijaniu swoich zainteresowań i uzdolnień.