Witamy na stronach Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.


Współpracujemy ze szkołami:

   


Imprezy

W naszym Internacie systematycznie są organizowane  imprezy o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, sportowym oraz społecznym. Młodzież (w szczególności nowoprzyjęta) chętnie uczestniczy w organizowanych przez naszą kadrę zajęciach integracyjnych, zajęciach kulinarnych, sportowych, wyjściach do kina, teatru, czy wycieczkach do interesujących miejsc.

Nasza placówka regularnie uczestniczy w organizowanych przez Internat ZSKU przy ul. Sucharskiego 4a w Rzeszowie corocznych Mistrzostwach Internatów w piłce halowej. Nieskromnie należy dodać, że systematycznie zajmujemy najwyższe miejsca - a  zawodnicy naszej drużyny to młodzież Sekcji Sportowej.

Cyklicznie bierzemy udział w turniejach: między innymi tenisa stołowego i innych.

Dużą rolę odgrywa również Samorząd Internatu, który aktywnie współuczestniczy w organizacji imprez i jest znaczącym głosem mieszkającej w naszym internacie młodzieży. Należałoby również wspomnieć o corocznym udziale w organizacji mikołajek dla Pogotowia Opiekuńczego w Rzeszowie oraz zbiórce pieniędzy na ten cel przez wydelegowane przez Samorząd osoby.

20.09.2017
Zajęcia kulinarne "Sałatka Fatusz".
20. 09. 2017 odbyły się zajęcia kulinarne, na których robiliśmy sałatkę Fatusz.
Głównymi składnikami były pomidory, ogórki, maca i natka pietruszki. Wszystkie składniki zostały polane sosem (oliwa z oliwek, sok z cytryny, i czosnku).
Prowadzący: J. Mazur03.09.2017 Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w internacie ZSE w Rzeszowie
W dniu 03.09.2017 odbyło się spotkanie organizacyjne nowoprzyjętych wychowanków. Rodziców, wychowawców i młodzież powitała p.o. kierownika internatu mgr Józefa Mazur, która przedstawiła kadrę pedagogiczną i ogólne zasady funkcjonowania placówki. Wychowwcy przeprowadzili spotkania z Rodzicami i wychowankami, informując o obowiązujących dokumentach (regulamin internatu ZSE, regulamin stołówki, zgodę na udział dziecka w zajęciach profilaktycznych).07.06.2017
W dniu 07.06.2017 w ramach współpracy z Internatem Zespołu Szkół Plastycznych zorganizowano wyjście do Galerii Miejskiej  na wystawę  wyróżnionych prac  dyplomowych makroregionu południowo-wschodniego BIENALLE 2017. Młodzież z naszego internatu mogła oglądać różne prace plastyczne wykonane przez uczniów szkół plastycznych, od metaloplastyki, ceramiki i snycerstwa po prace graficzne, projektowe, a na meblach, instrumentach muzycznych i kopiach znanych z historii sztuki obrazów skończywszy.
Po wystawie oprowadzała nas młodzież z Internatu Zespołu Szkół Plastycznych oraz wychowawczyni  Pani Anna Korzec.
Organizatorzy- Dorota Rosicka- Szubart,  Edyta Chorzępa07.06.2017
Gofry z bitą śmietaną, polewą truskawkowo-malinową oraz owocami.
W dniu 07.06.2017 odbyły się ostatnie zajęcia kulinarne, na których piekliśmy gofry.
Prowadzący: J. Mazur29.05.2017
Zajęcia profilaktyczne

W dniu 29.05.2017 odbyły się zajęcia profilaktyczne STOP UZALEŻNIENIOM - NARKOTYKI, DOPALACZE poprowadzone przez terapeutkę z Centrum Leczenia Uzależnień Panią Katarzynę M. Zajęcia miały charakter warsztatowy, w zajęciach uczestniczyli wychowankowie z grup II,III,VII.

Organizatorzy- Alicja Grzebyk, Dorota Rosicka-Szubart25.05.2017

26 Maja Dzień Matki

Myśląc o naszych Mamach, na naszej twarzy pojawia się uśmiech. To one zajmowały się nami od urodzenia, gotowały nam, prały, a przede wszystkim wychowywały na ludzi, którymi jesteśmy dzisiaj.

Są dla nas jednymi z najważniejszych osób. Zawsze będziemy je kochać.

Jest to idealne święto do celebrowania naszej miłości do ukochanej mamy.

Chociaż ucieszyłaby się z życzeń, chcemy przekazać jej jak najlepszy prezent – kwiaty.

Bukiety dla mam wykonały:

      1. Magdalena R. (pokój 106)

2.  Weronika B. (pokój 117), Paulina L. (pokój 117)

      3. Anita Z. (pokój 109)

Prowadzący: J. Mazur10.05.2017
Zajęcia kulinarne: Zupa z pokrzywy i czosnku niedźwiedziego

W dniu 10.05.2017r. na zajęciach kulinarnych gotowaliśmy ,,Zupę krem z pokrzywy i czosnku niedźwiedziego ‘’.

Składnikami naszej zupy są:  białe warzywa (ziemniaki, seler, pietruszka, por, czosnek, cebula) oraz młode listki pokrzywy i czosnku niedźwiedziego.

Prowadzący: J. Mazur
07.04.2017
Wystawa Kompozycji i Stroików Wielkanocnych.
Koło Florystyczne działające  przy Samorządzie Internatu ZSE w Rzeszowie, ul. Dąbrowskiego 56  zaprasza na wystawę Kompozycji i Stroików Wielkanocnych w dniach od 06. 04. do 12.04.
Organizator: J. Mazur
 


03.04.2017

WIEM JAK SIĘ UCZYĆ

     W dniu 03.04,2017 roku odbyły się zajęcia profilaktyczne „ Wiem jak się uczyć”, prowadzone przez Panią Katarzynę M. z Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie. Zajęcia miały charakter warsztatowy, głównym celem zajęć było zwiększenie efektywności uczenia się wychowanków,  zapoznanie młodzieży z technikami lepszego zapamiętywania oraz  nauka cyklu efektywnej nauki.

Organizatorzy Alicja Grzebyk , Dorota Rosicka- Szubart23.03.2017
Konkurs wielkanocny "Kompozycja wielkanocna na stół".
Organizatorem konkursu jest  Samorząd Internatu, Sekcja plastyczna, oraz Sekcja informatyczna. Natomiast przedmiotem konkursu jest indywidualne wykonanie ozdoby wielkanocnej w wybranej kategorii konkursowej.
Regulamin konkursu wielkanocnego


22.03.2017

W dniu 22.03. 2017 r. odbyły się zajęcia kulinarne połączone z degustacją przygotowanej przez młodzież  ,,Sałatki Magdy”.

Oto przepis:

Upieczony filet z kurczaka, 4 łodygi selera naciowego, 1 puszka ananasa, 3 łyżki ziaren sezamu, 1 łyżka majonezu, 2 łyżki jogurtu naturalnego, sól do smaku.

Prowadzący: J. Mazur22.02.2017
Okres karnawału kojarzy się z zabawą, tańcem i słodkościami pieczonymi w tym okresie, zwłaszcza w tłusty czwartek. Na naszych stołach nie może zabraknąć chrustu, pączków i róż karnawałowych. Dlatego też, w dniu 22.02. na zajęciach kulinarnych młodzież smażyła róże karnawałowe.  Prowadzący: J. Mazur
13.02.2017

Istnieje kilka tradycji związanych z Dniem Zakochanych, w tym obdarowanie osoby ukochanej kwiatami. Dlatego też, na zajęcia florystyczne w dniu 13.02 zaproszeni zostali chłopcy, aby mogli  własnoręcznie
wykonać kompozycje dla swoich sympatii. Poszło im całkiem nieźle.
Prowadzacy: J. Mazur.

12.01.2017

W dniu 23.XI.2016 zorganizowano wyjście do kina Helios na film pt „Human” Człowiek”, film Yanna Arthusa- Bertranda, to dokument  o tym, co tak naprawdę łączy wszystkich ludzi. Zbiór historii i obrazów naszego świata pozwala dotrzeć do sedna tego, co to znaczy być człowiekiem. Film był ciekawą formą wykorzystania czasu wolnego od nauki. Uważam że był to dobrze i ciekawie spędzony wieczór dający wiele refleksji nad sensem życia.

Organizator: mgr Krzysztof Holdenmajer11.01.2017
W dniu 11.01.2017 odbyły się zajęcia kulinarne połączone z degustacją, na których przygotowaliśmy zupę - krem z dyni na mleczku kokosowym z grzankami.
Prowadzący: J. Mazur.11.01.2017

W dniu 20 grudnia 2016 został zorganizowany WIECZÓR WIGILIJNY gr II i VI. Były życzenia, dzielenie się opłatkiem, wspólna kolacja oraz głośne kolędowanie.

Muzyczną oprawę do Wigilii przygotowali wychowankowie grupy II: Albert Bujak i Tomasz Osiowski.

Organizatorzy: mgr Alicja Grzebyk,  mgr Edyta Chorzępa, mgr Dorota Rosicka-Szubart
10.01.2017

W dniu 01.XII.2015 odbył się pokaz pierwszej pomocy medycznej organizowany
przez Samorząd Internatu. Pokaz prowadził ratownik medyczny Pan Przemysław Chmaj. Uczniowie podczas pokazu uczyli się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy.

Wszyscy powinniśmy umieć udzielić pierwszej pomocy bez względu na to, czy jesteśmy zobowiązani do zdobycia takich umiejętności, czy robimy to tylko dla siebie i swojej rodziny.

Większość wypadków powoduje tylko nieznaczne obrażenia, ale zdarza się też, że szybka reakcja decyduje o życiu lub śmierci.

Organizator: mgr Krzysztof Holdenmajer
19.12.2016
Wieczór kolęd w Internacie ZSE

19. grudnia 2016 r. o godz. 20:00, samorząd internatu i grupa V wspólnie zorganizowali Wieczór Kolęd dla młodzieży naszej placówki. Spotkanie składało się z dwóch części: poetyckiej i muzycznej. Kolędy znane i mniej znane śpiewano przy akompaniamencie muzyki wykonywanej przez Alberta Bujaka – akordeon, Huberta Kobosa – gitara elektryczna, Daniela Sowę – harmonijka ustna. O poetycką stronę spotkania zadbały Anita Ząbik i Iza Zych. Wspólna integracja upłynęła w miłej atmosferze świątecznych życzeń i dzielenia się opłatkiem.
22.10.2016

Wycieczka do Zamku w Łańcucie i muzeum Ulmów w Markowej

W dniu 22 października 2016r. odbyła się wycieczka do muzeum w Łańcucie i Muzeum rodziny Ulmów w Markowej. W Łańcucie młodzież zapoznała się z historią Zamku, Oranżerii i Powozowni. Następnie w Markowej poznała historię rodziny Ulmów. Młodzież miała okazję do zapoznania się z historią Podkarpacia. Organizatorami wycieczki były: mgr Edyta Chorzępa i mgr Katarzyna Chudzik.
14.12.2016

Mikołajki w Titum.
W dniu 14 grudnia 2016 roku wolontariusze z Koła Wolontariatu organizowali  ZABAWĘ MIKOŁAJKOWĄ dla dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Titum. Święty Mikołaj podarował dzieciom zabawki pluszowe zebrane w akcji Podaruj Pluszaka, zorganizowanej w Internacie w listopadzie grudniu oraz cukierki i kolorowani.
Składam podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki zabawek dla dzieci niepełnosprawnych
W imieniu Swoim oraz Rodziców i dzieci z Titum, również serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom oraz wychowawcom Pani Alicji Grzebyk, Pani Edycie Chorzęnie oraz Panu Krzysztofowi Holdenmajerowi  za pomoc w zorganizowaniu Mikołajek.
                                                                                          Opiekun Koła Wolontariatu:
                                                                                          Dorota Rosicka-Szubart


12.12.2016

KOŁO FLORYSTYCZNE ZAPRASZA NA WYSTAWĘ STROIKÓW BOŻONARODZENIOWYCH W DNIACH 15, 16 XII 2016.

Organizator: J. Mazur


07.12.2016

Na zajęciach kulinarnych w dniu 07.12.2016, młodzież piekła świąteczne pierniki.
Prowadzący: J. Mazur.


08.11.2016

W miesiącu listopadzie i grudniu w internacie prowadzona jest akcja PODARUJ PLUSZAKA, czyli zbiórka zabawek pluszowych dla dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Titum

 Organizatorem akcji jest działające w internacie Koło Wolontariatu. Zebrane zabawki zostaną ofiarowane dzieciom podczas Zabawy Mikołajkowej. Wszyscy, którzy mają w domach niepotrzebne, niezniszczone zabawki, proszeni są, aby włączyli się w akcję, wspólnie z wolontariuszami z Koła Wolontariatu

Organizator Dorota Rosicka-Szubart16.11.2016

W dniu 16 XI odbyły się zajęcia kulinarne, na których sporządzono pastę z ciecierzycy.

  Prowadzący: J. Mazur


09.11.2016
W dniu 09.11.2016  zorganizowano  dla wychowanków naszego internatu wyjście do  Teatru im. Wandy Siemaszkowej na spektakl ROMANTYZM-NOWE ODRODZENIE.
Był to musical, który miał postać pokazu stylów i póz, było to muzyczne show z wykorzystaniem ikon i hitów polskiej sceny popowej, rokowej i hip-hopowej. Prezentowane utwory przeplatały się i przenikały, a nowa technologia pozwoliła zbudować dla nich multimedialny kontekst.
Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem.

                             Organizatorzy- mgr Edyta Chorzepa, mgr Dorota Rosicka- Szubart18.10.2016

W internacie, w ramach współpracy z Centrum Leczenia Uzależnień w Rzeszowie zostały zorganizowane warsztaty integracyjne „ Poznajmy się” prowadzone przez panią terapeutkę Katarzynę M. Zajęcia odbyły się dwukrotnie: 18.10.2016 dla grup II i VI oraz 08.11.2016 dla grup III, I i V. Celem zajęć była integracja wychowanków internatu, w szczególności z klas pierwszych oraz budowanie prawidłowych relacji między wychowankami opartych na koleżeństwie i tolerancji.

Organizatorzy Alicja Grzebyk, Dorota Rosicka-Szubart05.10.2016

Na pierwszych  zajęciach  kulinarnych połączonych z degustacją  młodzież wykonała  deser – galaretkę z owocami i bitą śmietaną.

  Prowadzący: J. Mazur