Witamy na stronach Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.


Współpracujemy ze szkołami:

   


Imprezy

W naszym Internacie systematycznie są organizowane  imprezy o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, sportowym oraz społecznym. Młodzież (w szczególności nowoprzyjęta) chętnie uczestniczy w organizowanych przez naszą kadrę zajęciach integracyjnych, zajęciach kulinarnych, sportowych, wyjściach do kina, teatru, czy wycieczkach do interesujących miejsc.

Nasza placówka regularnie uczestniczy w organizowanych przez Internat ZSKU przy ul. Sucharskiego 4a w Rzeszowie corocznych Mistrzostwach Internatów w piłce halowej. Nieskromnie należy dodać, że systematycznie zajmujemy najwyższe miejsca - a  zawodnicy naszej drużyny to młodzież Sekcji Sportowej.

Cyklicznie bierzemy udział w turniejach: między innymi tenisa stołowego i innych.

Dużą rolę odgrywa również Samorząd Internatu, który aktywnie współuczestniczy w organizacji imprez i jest znaczącym głosem mieszkającej w naszym internacie młodzieży. Należałoby również wspomnieć o corocznym udziale w organizacji mikołajek dla Pogotowia Opiekuńczego w Rzeszowie oraz zbiórce pieniędzy na ten cel przez wydelegowane przez Samorząd osoby.


Archiwum Imprezy 2016/2017
23, 24 Wystawa prac wieńcy adwentowych
Organizator: Opiekun Koła florystycznego J. Mazur19.11.2017
Relacja ze spotkania funkcjonariusza Policji z młodzieżą z naszego internatu.

W dniu 10.X.2017r -  aspirant Tomasz Surowiak z KM Policji – Wydział Prewencji – spotkał się z młodzieżą mieszkającą w Internacie w ramach corocznych zajęć Profilaktycznych. Zajęcia te są obowiązkowe dla uczniów klas pierwszych zamieszkujących w Internacie (uczniowie nieletni).
 

 

Tematyka zajęć:

1. konsekwencje prawne wynikające z Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich - dot. czynów karalnych i przestępstw:

a)   przebywania na terenie Internatu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających (narkotyki, dopalacze)

b)   zasady badania alkomatem i testem na narkotyki

c)   agresji i przemocy rówieśniczej

d) podniesienie świadomości prawnej wśród młodzieży w celu kształtowania właściwych postaw, przeciwdziałanie i eliminowanie wszelkich aspektów agresji

2.   znieważenie funkcjonariusza publicznego (przestępstwo z art. 226 KK ścigane z urzędu), jakim jest nauczyciel – wychowawca w Internacie przez ucznia, wychowanka Internatu

3.   Odpowiedzialność prawna nieletnich, a uzależnienia – „Ustawia o przeciwdziałaniu narkomanii”.

4.  Bezpieczny Internet, Cyberprzemoc - odpowiedzialność prawna nieletnich związana z przestępstwami popełnionymi w sieci

5.   Stalking - uporczywe i powtarzające się nękanie i napastowanie konkretnej osoby za pomocą nowych technologii,

a)   podszywanie się pod inną osobę,

b)   wykorzystywanie jej wizerunku lub jej danych osobowych w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej, (art.190a KK § 1)

c)   sposoby obrony przed nim oraz pomoc.

 
Na zajęciach omawiano także zagadnienia dot. odpowiedzialności karnej nieletnich                      i procedur postępowania wychowawców w sytuacjach zagrożenia młodzieży demoralizacją                 i przestępczością, a w szczególności:

a)   naruszania zasad współżycia społecznego

b)   popełnienie czynu zabronionego

c)   używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia

d)   zażywania substancji psychoaktywnych i zagrożeń z tym związanych.

Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, jakie mogą ich spotkać konsekwencje, gdy zdecydują się łamać prawo i regulaminy wewnętrzne - które mogą zaważyć na dalszym życiu młodego człowieka.

Ważnym tematem były również zmiany w przepisach ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, które to przepisy zaliczają tzw. e-Papierosy do wyrobów tytoniowych

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Młodzież miała mnóstwo pytań, na które otrzymała wyczerpujące odpowiedzi.

Organizator: Grażyna Kuźniar


19.11.2017

W dniu 19.XI.2017 wychowankowie Gr. IV wraz z wychowawcami Panią Katarzyna Chudzik Panem Krzysztofem  Holdenmajerem uczestniczyli w wycieczce po Rzeszowie. Zwiedziliśmy historyczne zabytki miasta Rzeszowa : Rynek, Aleje pod Kasztanami, fontannę multimedialną. Udaliśmy się także na Halę Podpromie gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy w Akrobatyce Sportowej.

Opiekunowie: Katarzyna Chudzik, Krzysztof Holdenmajer14.11.2017
Wycieczka grup IV, V do Krynicy Zdrój
W pięknym jesienno-zimowym klimacie zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem ciekawe miejsca uzdrowiska. Główną atrakcję stanowiła jednak jazda na łyżwach na hali lodowej w ośrodku Mosir w Krynicy-Zdrój. Na trasie naszej wycieczki znalazło się również Regionalne Muzeum Państwa Muszyńskiego  w Muszynie. Mieści się ono w zajeździe dworskim, który do lat 30. był połączony z karczmą. Muzeum, jak sama nazwa wskazuje gromadzi eksponaty związane z historią, sztuką, archeologią, numizmatyką czy enografią miejscowości.
Będąc w muzeum, warto też obejrzeć prace miejscowych artystów.
Opiekunowie: Joanna Drupka, Krzysztof Holdenmajer10.11.2017
Wykonanie kompozycji w barwach narodowych z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.
Prowadzący: J.Mazur08.11.2017 Zajęcia kulinarne
W dniu 08.11 na zajęciach kulinarnych gotowaliśmy zupę borowikową z tartymi kluseczkami, którą można podać na kolację wigilijną.
Prowadzący: J. Mazur02.11.2017
Międzygrupowy Turniej Szachowy
 W dniu 02.11.2017 w naszym internacie odbył się międzygrupowy Turniej Szachowy.
Zawody zgromadzily wielu zawodników, spośród których wyłoniono dwóch finalistów: Mateusza P. oraz Jakuba M. Po zaciętej partii trwającej ponad 40 minut zwycięzcą turnieju został Mateusz P.
Organizatorzy: J. Głowiak, P. Woźny
25.10.2017 Koło florystyczne
W związku ze zbliżającym się świętem Zmarłych Koło florystyczne  zorganizowało zbiórkę  zniczy oraz wyjście w dniu 25.10 na Stary Cmentarz w Rzeszowie na ul. Podkarpackiej.
Jest to miejsce spoczynku wielu rzeszowian, których nazwiska noszą dziś ulice. To zapis historii miasta z lat 1792-1909. Na cmentarzu tym znajdują się cenne rzeźby autorstwa Antona i Johanna Schimserów.
Organizator: J. Mazur18.10.2017
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.
W dniu 18.10.2017 odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w "Wieliczka", obiektu wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego Unesco. Wychowankowie zwiedzali podziemną trasę turystyczną liczącą ok 3 km krętych korytarzy, mieli do pokonania 800 schodów oraz obejrzeli Muzeum Zup Krakowskich, które ma w swoim posiadaniu przepiękne eksponaty także z innych miejsc Polski.
Organizatorzy: Dorota Rosicka, Alicja Grzebyk18.10.2017
Zajęcia kulinarne "Urodzinowy torcik biszkoptowo-orzechowy z masą kokosową".

Składniki ciasta orzechowego:
4 jajka, 4 łyżki cukru, 4 łyżki mąki, 6 łyżek mielonych orzechów, 2 łyżki letniej wody, łyżeczka proszku do pieczenia.
Paczka biszkoptów.
Masa:
Mała śmietana 30 %, serek mascarpone, 2 łyżki cukru pudru, wiórki kokosowe.
Prowadzący: J. Mazur
16.10.2017
Wyjazd integracyjny do Fun Park Malawa

W grze zespołowej, jaką jest Paintball udział wzięły dwie drużyny.

Drużyna chłopców z grupy IV i drużyna połączonych sił dziewczyn z grupy V i VI.

Podczas gry było tyle emocji, ile w magazynku kulek J

Bo ciężkich bojach, zwycięstwo wywalczyły… dziewczyny!!!

Wspaniała jesienna pogoda dodała smaku wyprawie, nad którą pieczę sprawowali wychowawcy grup: Joanna Drupka, Krzysztof Holdenmajer.
 20.09.2017
Zajęcia kulinarne "Sałatka Fatusz".
20. 09. 2017 odbyły się zajęcia kulinarne, na których robiliśmy sałatkę Fatusz.
Głównymi składnikami były pomidory, ogórki, maca i natka pietruszki. Wszystkie składniki zostały polane sosem (oliwa z oliwek, sok z cytryny, i czosnku).
Prowadzący: J. Mazur03.09.2017 Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w internacie ZSE w Rzeszowie
W dniu 03.09.2017 odbyło się spotkanie organizacyjne nowoprzyjętych wychowanków. Rodziców, wychowawców i młodzież powitała p.o. kierownika internatu mgr Józefa Mazur, która przedstawiła kadrę pedagogiczną i ogólne zasady funkcjonowania placówki. Wychowwcy przeprowadzili spotkania z Rodzicami i wychowankami, informując o obowiązujących dokumentach (regulamin internatu ZSE, regulamin stołówki, zgodę na udział dziecka w zajęciach profilaktycznych).