Witamy na stronach Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.


Współpracujemy ze szkołami:

   


Imprezy

W naszym Internacie systematycznie są organizowane  imprezy o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, sportowym oraz społecznym. Młodzież (w szczególności nowoprzyjęta) chętnie uczestniczy w organizowanych przez naszą kadrę zajęciach integracyjnych, zajęciach kulinarnych, sportowych, wyjściach do kina, teatru, czy wycieczkach do interesujących miejsc.

Nasza placówka regularnie uczestniczy w organizowanych przez Internat ZSKU przy ul. Sucharskiego 4a w Rzeszowie corocznych Mistrzostwach Internatów w piłce halowej. Nieskromnie należy dodać, że systematycznie zajmujemy najwyższe miejsca - a  zawodnicy naszej drużyny to młodzież Sekcji Sportowej.

Cyklicznie bierzemy udział w turniejach: między innymi tenisa stołowego i innych.

Dużą rolę odgrywa również Samorząd Internatu, który aktywnie współuczestniczy w organizacji imprez i jest znaczącym głosem mieszkającej w naszym internacie młodzieży. Należałoby również wspomnieć o corocznym udziale w organizacji mikołajek dla Pogotowia Opiekuńczego w Rzeszowie oraz zbiórce pieniędzy na ten cel przez wydelegowane przez Samorząd osoby.


Archiwum Imprezy 2016/2017

20.12.2017

Zajęcia kulinarne

W dniu 20.12. na zajęciach kulinarnych piekliśmy pierniczki. 

Składniki: 

- 2 szklanki maki 

- 2 lyzki miodu 

- ¾ szklanki cukru 

- 1,5 lyzeczki sody oczyszczonej 

-1/2 torebki przyprawy piernikowej 

- 1 lyzka masla -1 jajko + dodatkowo 1 jajko do posmarowania 

- około 1/3 szklanki lekko cieplego mleka 

Życzymy smacznego !!!!

Prowadzący: J. Mazur


18.12.2017

Wieczór kolęd i pastorałek

Boże Narodzenie to szczególny i bardzo ważny czas w polskiej tradycji i kulturze. Jest to czas radości, wspólnego biesiadowania w gronie rodziny i przyjaciół oraz obdarowywania miłością i ciepłem najbliższych. Dbając o staropolską tradycję śpiewania kolęd – Grupa VII - Sekcja Informatyczna w dniu 18.1217r. zorganizowała w internacie „Wieczór Kolęd i Pastorałek”. Uroczystość odbyła się przy blasku świec i w ciepłej atmosferze. Wychowankowie przedstawili piękny i pełen wzruszeń koncert. Polskie kolędy i pastorałki przeplatały się z najbardziej znanymi angielskimi piosenkami zimowo-świątecznymi. Jak nakazuje prastary polski obyczaj nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem oraz przekazania sobie życzeń Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. Wieczór upłynął w miłym nastroju. Serdecznie dziękujemy. 

Organizatorzy: Grażyna Kuźniar, Cecylia Brud.


18.12.2017

Wieczór wigilijny grup II, III, VI

W dniu 18.12.2017 zorganizowano Wieczór Wigilijny grup II,III,VI. Podczas uroczystej kolacji, złożono sobie życzenia świąteczne i noworoczne, połamano się opłatkiem, śpiewano kolędy przy akompaniamencie akordeonu i gitary – występowali Albert Bujak i Martyna Urbaniak. 

Organizatorzy- Alicja Grzebyk, Edyta Chorzępa, Dorota Rosicka- Szubart


13-22.12.2017

Wystawa Stroików Bożonarodzeniowych Koła Florystycznego13.12.2017
Mikołajki w Stowarzyszeniu Titum
13 grudnia 2017 wolontariusze z Koła Wolontariatu zorganizowali dla dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży Titum MIKOŁAJKI. Święty Mikołaj podarował dzieciom zabawki pluszowe zebrane podczas akcji Podaruj Pluszaka, zorganizowanej w internacie w listopadzie i grudniu oraz cukierki i kolorowanki. W imieniu swoim oraz Rodziców i dzieci z Titum serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu Mikołajek oraz za solidną dotychczasową pracę i pomoc w prowadzeniu zajęć terapeutycznych.
Opiekun Koła Dorota Rosicka-Szubart


XI, XII.2017
Akcja "Podaruj pluszaka"
W bieżącym roku szkolnym w listopadzie i grudniu wolontariusze z Koła Wolontariatu przeprowadzili w internacie akcję PODARUJ PLUSZAKA, czyli zbiórkę zabawek pluszowych dla dzieci niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia TITUM. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Dzieci otrzymały zabawki pluszowe podczas MIKOŁAJEK.
Opiekun Koła Wolontariatu Dorota Rosicka- Szubart07.12.2017 Maraton pisania listów
Amnesty International już po raz siedemnasty, zorganizowało Maraton Pisania Listów w obronie osób, których prawa są łamane. Amnesty International to niezależny, światowy ruch walczący o uwolnienie więźniów sumienia, uczciwe i sprawiedliwe procesy sądowe, sprzeciwiający się torturom, karze śmierci i pozasądowym egzekucjom. Maraton organizowany jest zawsze w okolicy 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, obchodzony w rocznicę podpisania przez ONZ w 1948 r. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Podczas tegorocznej akcji można pisać w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. Podczas tegorocznej akcji Amnesty International nawołuje do pisania m.in. w sprawie: 1. Tanera Kilica - który ujawniał naruszenia praw człowieka w Turcji jako prezes Amnesty International w tym kraju. 2. Ni Yulan z Chin - od lat odważnie przeciwstawia się ona ciągłym atakom, inwigilacji, zastraszaniu i nadużyciom wobec ludzi, których eksmitowano z ich własnych domów 3. Clovisa Razafimalala - walczącego o ochronę lasu deszczowego na Madagaskarze, który został skazany na podstawie fałszywych zarzutów i w każdej chwili może trafić do więzienia, 4. Tadjadine Mahamata Babouri - znanego jako Mahadine, który został aresztowany, pobity i jest więziony za krytykę rządu Czadu zamieszczoną na Facebooku. Sekcja Informatyczna zorganizowała w Internacie w dniu 7.12.17r - Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International. Młodzież mieszkająca w Internacie pisała listy w obronie wybranej osoby - koordynatorem akcji był Kamil Kot, przedstawiciel Grupy VII.
Opiekunowie: Grażyna. Kuźniar, Cecylia Brud07.12.2017
„JESIENNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO” W listopadzie br. w naszym internacie odbył się międzygrupowy turniej tenisa stołowego o tytuł „Mistrzyni i Mistrza Grup w Internacie”. Rozgrywki zgromadziły wielu zawodniku i zawodniczek. Były rozgrywane systemem pucharowym. Wśród dziewcząt Mistrzynią Grup została Natalia Machniewicz z grupy VI, wśród chłopców Marcin Kornafel z grupy I.
Organizator: Cecylia Brud06.12.2017
Zawody w kręceniu hula-hoopem.
6 grudnia br. odbyły się pierwsze „Mikołajkowe zawody w kręceniu hula-hoopem”. Zgromadziły nieliczną grupę dziewcząt, ale za to jaką? Była zacięta, pełna humoru rywalizacja ale przede wszystkim wspaniała zabawa. Zostały spalone kalorie z „Mikolajek” i postawione solidne podstawy pod „talię osy”. Po zaciętej walce zwyciężczynią została Karolina Dżochowska z grupy VI, która wykręciła wynik 5,18 sek. Drugie miejsce zdobyła Magda Milczanowska z wynikiem 2,48 sek. Poza konkurencją najlepszą zawodniczką w kręceniu hula-hoopem na szyi została Weronika Bebło z rezultatem 2,37 sek.
Organizator: Cecylia Brud23, 24.11.2017 Wystawa prac wieńcy adwentowych
Organizator: Opiekun Koła florystycznego J. Mazur19.11.2017
Relacja ze spotkania funkcjonariusza Policji z młodzieżą z naszego internatu.

W dniu 10.X.2017r -  aspirant Tomasz Surowiak z KM Policji – Wydział Prewencji – spotkał się z młodzieżą mieszkającą w Internacie w ramach corocznych zajęć Profilaktycznych. Zajęcia te są obowiązkowe dla uczniów klas pierwszych zamieszkujących w Internacie (uczniowie nieletni).
 

 

Tematyka zajęć:

1. konsekwencje prawne wynikające z Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich - dot. czynów karalnych i przestępstw:

a)   przebywania na terenie Internatu pod wpływem alkoholu lub środków odurzających (narkotyki, dopalacze)

b)   zasady badania alkomatem i testem na narkotyki

c)   agresji i przemocy rówieśniczej

d) podniesienie świadomości prawnej wśród młodzieży w celu kształtowania właściwych postaw, przeciwdziałanie i eliminowanie wszelkich aspektów agresji

2.   znieważenie funkcjonariusza publicznego (przestępstwo z art. 226 KK ścigane z urzędu), jakim jest nauczyciel – wychowawca w Internacie przez ucznia, wychowanka Internatu

3.   Odpowiedzialność prawna nieletnich, a uzależnienia – „Ustawia o przeciwdziałaniu narkomanii”.

4.  Bezpieczny Internet, Cyberprzemoc - odpowiedzialność prawna nieletnich związana z przestępstwami popełnionymi w sieci

5.   Stalking - uporczywe i powtarzające się nękanie i napastowanie konkretnej osoby za pomocą nowych technologii,

a)   podszywanie się pod inną osobę,

b)   wykorzystywanie jej wizerunku lub jej danych osobowych w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej, (art.190a KK § 1)

c)   sposoby obrony przed nim oraz pomoc.

 
Na zajęciach omawiano także zagadnienia dot. odpowiedzialności karnej nieletnich                      i procedur postępowania wychowawców w sytuacjach zagrożenia młodzieży demoralizacją                 i przestępczością, a w szczególności:

a)   naruszania zasad współżycia społecznego

b)   popełnienie czynu zabronionego

c)   używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia

d)   zażywania substancji psychoaktywnych i zagrożeń z tym związanych.

Celem spotkania było uświadomienie młodym ludziom, jakie mogą ich spotkać konsekwencje, gdy zdecydują się łamać prawo i regulaminy wewnętrzne - które mogą zaważyć na dalszym życiu młodego człowieka.

Ważnym tematem były również zmiany w przepisach ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, które to przepisy zaliczają tzw. e-Papierosy do wyrobów tytoniowych

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Młodzież miała mnóstwo pytań, na które otrzymała wyczerpujące odpowiedzi.

Organizator: Grażyna Kuźniar


19.11.2017

W dniu 19.XI.2017 wychowankowie Gr. IV wraz z wychowawcami Panią Katarzyna Chudzik Panem Krzysztofem  Holdenmajerem uczestniczyli w wycieczce po Rzeszowie. Zwiedziliśmy historyczne zabytki miasta Rzeszowa : Rynek, Aleje pod Kasztanami, fontannę multimedialną. Udaliśmy się także na Halę Podpromie gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy w Akrobatyce Sportowej.

Opiekunowie: Katarzyna Chudzik, Krzysztof Holdenmajer
16.11.2017
W dniu 16.11.2017 zorganizowano wyjście do kina Helios na film „Listy do M” – uczestnicy to dziewczęta z gr. V i VI.
Organizatorzy: Dorota Rosicka –Szubart i Alicja Grzebyk
14.11.2017
Wycieczka grup IV, V do Krynicy Zdrój
W pięknym jesienno-zimowym klimacie zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem ciekawe miejsca uzdrowiska. Główną atrakcję stanowiła jednak jazda na łyżwach na hali lodowej w ośrodku Mosir w Krynicy-Zdrój. Na trasie naszej wycieczki znalazło się również Regionalne Muzeum Państwa Muszyńskiego  w Muszynie. Mieści się ono w zajeździe dworskim, który do lat 30. był połączony z karczmą. Muzeum, jak sama nazwa wskazuje gromadzi eksponaty związane z historią, sztuką, archeologią, numizmatyką czy enografią miejscowości.
Będąc w muzeum, warto też obejrzeć prace miejscowych artystów.
Opiekunowie: Joanna Drupka, Krzysztof Holdenmajer10.11.2017
Wykonanie kompozycji w barwach narodowych z okazji rocznicy odzyskania niepodległości.
Prowadzący: J.Mazur08.11.2017 Zajęcia kulinarne
W dniu 08.11 na zajęciach kulinarnych gotowaliśmy zupę borowikową z tartymi kluseczkami, którą można podać na kolację wigilijną.
Prowadzący: J. Mazur02.11.2017
Międzygrupowy Turniej Szachowy
 W dniu 02.11.2017 w naszym internacie odbył się międzygrupowy Turniej Szachowy.
Zawody zgromadzily wielu zawodników, spośród których wyłoniono dwóch finalistów: Mateusza P. oraz Jakuba M. Po zaciętej partii trwającej ponad 40 minut zwycięzcą turnieju został Mateusz P.
Organizatorzy: J. Głowiak, P. Woźny
25.10.2017 Koło florystyczne
W związku ze zbliżającym się świętem Zmarłych Koło florystyczne  zorganizowało zbiórkę  zniczy oraz wyjście w dniu 25.10 na Stary Cmentarz w Rzeszowie na ul. Podkarpackiej.
Jest to miejsce spoczynku wielu rzeszowian, których nazwiska noszą dziś ulice. To zapis historii miasta z lat 1792-1909. Na cmentarzu tym znajdują się cenne rzeźby autorstwa Antona i Johanna Schimserów.
Organizator: J. Mazur18.10.2017
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce.
W dniu 18.10.2017 odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w "Wieliczka", obiektu wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa Narodowego Unesco. Wychowankowie zwiedzali podziemną trasę turystyczną liczącą ok 3 km krętych korytarzy, mieli do pokonania 800 schodów oraz obejrzeli Muzeum Zup Krakowskich, które ma w swoim posiadaniu przepiękne eksponaty także z innych miejsc Polski.
Organizatorzy: Dorota Rosicka, Alicja Grzebyk18.10.2017
Zajęcia kulinarne "Urodzinowy torcik biszkoptowo-orzechowy z masą kokosową".

Składniki ciasta orzechowego:
4 jajka, 4 łyżki cukru, 4 łyżki mąki, 6 łyżek mielonych orzechów, 2 łyżki letniej wody, łyżeczka proszku do pieczenia.
Paczka biszkoptów.
Masa:
Mała śmietana 30 %, serek mascarpone, 2 łyżki cukru pudru, wiórki kokosowe.
Prowadzący: J. Mazur
16.10.2017
Wyjazd integracyjny do Fun Park Malawa

W grze zespołowej, jaką jest Paintball udział wzięły dwie drużyny.

Drużyna chłopców z grupy IV i drużyna połączonych sił dziewczyn z grupy V i VI.

Podczas gry było tyle emocji, ile w magazynku kulek J

Bo ciężkich bojach, zwycięstwo wywalczyły… dziewczyny!!!

Wspaniała jesienna pogoda dodała smaku wyprawie, nad którą pieczę sprawowali wychowawcy grup: Joanna Drupka, Krzysztof Holdenmajer.
 20.09.2017
Zajęcia kulinarne "Sałatka Fatusz".
20. 09. 2017 odbyły się zajęcia kulinarne, na których robiliśmy sałatkę Fatusz.
Głównymi składnikami były pomidory, ogórki, maca i natka pietruszki. Wszystkie składniki zostały polane sosem (oliwa z oliwek, sok z cytryny, i czosnku).
Prowadzący: J. Mazur03.09.2017 Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w internacie ZSE w Rzeszowie
W dniu 03.09.2017 odbyło się spotkanie organizacyjne nowoprzyjętych wychowanków. Rodziców, wychowawców i młodzież powitała p.o. kierownika internatu mgr Józefa Mazur, która przedstawiła kadrę pedagogiczną i ogólne zasady funkcjonowania placówki. Wychowwcy przeprowadzili spotkania z Rodzicami i wychowankami, informując o obowiązujących dokumentach (regulamin internatu ZSE, regulamin stołówki, zgodę na udział dziecka w zajęciach profilaktycznych).